آموزش دستسازه, ایده های خلاق, دکوراسیون داخلی

آموزش ساخت دکوری دیوار آویز ساده و خلاقانه

این آموزش، یکی از آموزش‌هایی است که با خلاقیت با هر وسیله‌ایی که در خانه بی‌استفاده است، قابل انجام است. ما از این زیر بشقابی مهره‌ایی، برای ساخت این دکوری استفاده کردیم. بعد از کمی فکر متوجه شدیم که برای ساخت این دکوری دیوار آویز تنها به چند رنگ کاموا نیاز داریم. با دوختن نخ‌های رنگارنگ به پایین زیر بشقابی مهره‌ایی، یک دکوری زیبا و خلاقانه بسازید.

مسایل مورد نیاز:

– یک زیر بشقابی گرد مهره ایی یا چوبی

– ۷ کلاف کاموا با رنگ های مختلف

– سوزن گلدوزی

– نخ سفید

– قیچی

supply-decor-blog

رشته نخ‌ها را بر اساس رنگ‌هایی که می خواهید در پایین مهره‌ها بدوزید، مرتب کنید. ۲۰ تا ۲۵ رشته نخ از هر رنگ به اندازه‌ی ۹۶ سانتیمتر جدا کنید. یکی از رشته‌ها را به وسط دسته نخ‌های یک رنگ گره بزنید.

step-one-decor-blog

یک سمت از نخی که به دور رشته نخ‌ها گره زده‌اید را، سوزن کنید. سوزن را از داخل مهره وسطی رد کنید و یک کوک مهکم بزنید. بعد از کوک زدن، سوزن را در نیمه دیگر نخ ببرید و نخ‌ها را به هم گره بزنید. رشته نخ‌ها باید مهکم به صفحه‌ی مهره‌ایی دوخته شوند. هیچ فاصله‌ی خالی نباید در میان رشته‌ها دیده شود.

step-two-decor-bligاین کار را با ۲ یا ۳ دسته نخ یک رنگ ادامه دهید و رنگ‌های دیگر را نیز به روش بالا در ادامه به مهر‌ه‌ها بدوزید که همانند شکل زیر شود.

step-two-decor-blog

با استفاده از نخ سفید مهکم بالای زیر بشقابی را بدوزید. سپس به فاصله‌های مساوی کوک بزنید مانند شکل زیر.

step-four-decor-blog

با ترکیب رنگ‌های مورد نظر، می توانید از این دکوری برای تزیین اتاق کودکان خود استفاده کنید. این صفحه‌ی مهره‌ایی، حس فضای گرم خانه‌های روستایی را تداعی می‌کند. البته می توانید از مهره‌های شیشه‌ایی نیز استفاده کنید تا از تابش این مهره‌ها بر اثر نور خورشید لذت ببرید.

خیلی راحت می توانید با وسایل ساده دکوری‌های خلاقانه و زیبا بسازید. در خانه بمانیم و خودمان بسازیم. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

final-step-decor-blog
نویسنده: نیوشا قندهاری (من از دبیرستان با دوستانم عاشق درست کردن کارهای دستساز بودیم و در سن ۳۰ سالگی تصمیم گرفتم با کمک همان دوستان وبسایت و وبلاگ خودمون رو راه بندازیم.)
منبع: https://www.abeautifulmess.com

 

دیدگاهتان را بنویسید